NZ Schools Honours Board

All Honours Boards

Current School Championship Titleholders
2020 New Zealand Secondary School Champions

Boys

all
 1  Maniototo Area School #1
  William Becker, Sam Flanagan, Peter Cheesmur, Dylan Connell
2 Long Bay College
  Luka Katavich, Harrison Burns, Kyle Sowry, Sam Roe, Yannick Lange

Girls

all
1 Otago Girls High School Curling Fries
  Rachael Pitts, Ailie Muldrew, Ella Williams, Emma Campbell, Caitlin Elkins
2 Maniototo Area School
  Zoe Harman, Anna Stuart, Olivia Russell, Zona Howell, Aaliyah Watson

Mixed

all
1 Bayfield High School Burlers
  Josh Dixon, Owen Newell, Romero Suggate, Willow Stanton, Sofea Haizal
2 Bayfield High School Wizards
  Jai Pickett, Ryan Gilfedder, Kyra Sharp, Jesse Pickett, Tallulah Wilson-Brown
     
2019 North Island Secondary School Champions (cancelled 2020)

Boys

all
1 Mt Roskill Grammar School
  Daniel Torrey, Youxiang Lei, Felix Dempsey, Pranav Rao, Owen Xu
2 Long Bay College Black
  Harrison Burns, Luka Katavich, Yannick Lange, Sam Roe, Kyle Sowry

Girls

all
1 Epsom Girls Grammar School Knock Out
  Katrina Shepard, Jasman Vir Kaur, Shreya Nair, Imogen Wyers
2 Lynfield College Red
  Isabell Wallis, Kirsti Raju, Janna Blong, Kirti Raju, Ana Tanoi

Mixed

all
1 Lynfield College Green
  Harsh Sharma, Rachel Barrowman, Elena Smith, Nene Matsuki, Giordi Gambassi
2 Mt Albert Grammar School
  Bryn Williams, Hashmita Singh, Jack Millar, Lily Hardy
   
2020 South Island Secondary School Champions

Boys

all
1 Maniototo Area School #1
  William Becker, Sam Flanagan, Peter Cheesmur, Dylan Connell
2 John McGlashan College #2
  William Loe, Jack Steele, Angus Loe, Jed Nevill

Girls

all
1 Maniototo Area School
  Zoe Harman, Anna Stuart, Olivia Russell, Zona Howell, Aaliyah Watson
2 St Hilda's Collegiate Sweeping Beauties
  Charlotte Hutton-Atkins, Ruby Kinney, Anna Clarke, Danielle Bain

Mixed

all
1 Bayfield High School Wizards
  Jai Pickett, Ryan Gilfedder, Kyra Sharp, Jesse Pickett
2 Bayfield High School Burlers
  Josh Dixon, Owen Newell, Romero Suggate, Willow Stanton
   
2019 Auckland Secondary Schools Champions

Boys

all
1 Long Bay College Black
  Luka Katavich, Harrison Burns, Kyle Sowry, Sam Roe, Yannick Lange
2 Mt Roskill Grammar School
  Daniel Torrey, Youxiang Lei, Felix Dempsey, Pranav Rao, Owen Xu

Girls

all
1 Long Bay College Stone Cold
  Lauren Billett, Nikita Gurden, Alice Oh, Caitlin Scott, Joan Hardjadinata
2 Long Bay College Penguins
  Camille Bennett, Grace Buchanan, Angela Knoester, Seyeong Yim

Mixed

all
1 Lynfield College Green
  Rachel Barrowman, Giordi Gambassi, Nene Matsuki, Scimeera Reddy, Harsh Sharma, Eleanor Smith
2 Long Bay College Narwhals
  Ivy Bird, Charlotte Buchanan, Caley Roe, James Skilton